TDY-Y-1elektrik hidravlik əməliyyat masası, ənənəvi elektrik itələyici çubuq ötürmə texnologiyasını əvəz edən elektrik idxal edilmiş hidravlik ötürmə quruluşunu qəbul edir.
Mövqe tənzimlənməsi daha dəqiqdir, hərəkət sürəti daha vahid və sabitdir, performans isə etibarlı və davamlıdır.
Y formalı baza sabitliyi və kifayət qədər ayaq boşluğunu təmin edir.
Tərcümə funksiyası və C-qol ilə təchiz olunmuş şəffaf yataq lövhəsi bütün bədənin rentgen müayinəsini həyata keçirə bilər.
Əl ilə idarə olunan pultdan əlavə, ikili idarəetmə sistemi sütunlu təcili idarəetmə sistemi ilə təchiz olunub. Bir düyməli sıfırlama funksiyası həkimin iş səmərəliliyini təmin edir.
Bu elektro-hidravlik inteqrasiya olunmuş əməliyyat masası qarın əməliyyatı, mamalıq, ginekologiya, KBB, urologiya, anorektal və ortopediya və s. kimi müxtəlif cərrahiyyə əməliyyatları üçün uyğundur.
1.İkiqat İdarəetmə Sistemi
TDY-Y-1 Elektrik-Hidravlik əməliyyat masası ikiqat idarəetmə metoduna malikdir, biri bir düyməli avtomatik səviyyə sıfırlama funksiyasına malik simli nəzarətçidir. Digəri isə sütunlu təcili idarəetmə sistemidir. Eyni funksiyaya malik iki müstəqil əməliyyat sistemi dəsti, simli nəzarətçi sıradan çıxdıqda təcili idarəetmə sisteminin etibarlı şəkildə işləməsini təmin edir və əməliyyat masasının təhlükəsiz istifadəsini təmin edir.
2. Rentgen müayinəsi üçün mövcuddur
Elektrik-hidravlik OR masasının üstü rentgen şüalarını keçirə bilir və rentgen film qutularını daşımaq üçün masanın alt tərəfinə istiqamətləndirici rels quraşdırılıb.
3. C-qolu ilə uyğundur
Elektrikli üfüqi hərəkət vuruşu 340 mm-dir ki, bu da C-qolu üçün dəqiq və rahat yerləşdirmə sahəsi təmin edir və xəstəni hərəkət etdirmədən bütün bədənin rentgen müayinəsini apara bilir.
4. Doldurula bilən batareyalar
TDY-Y-1 Elektrik-Hidravlik cərrahi əməliyyat masası, xarici enerji təchizatı olmadan işləməsini təmin edən, ≥50 əməliyyat ehtiyaclarını ödəyə bilən yüksək performanslı doldurulan batareyalarla təchiz olunmuşdur. Doldurulan batareya heç bir texniki xidmət tələb etmir və uzun müddət istifadə edilə bilər. Eyni zamanda, maksimum təhlükəsizliyi təmin etmək üçün elektrik enerjisi təmin etmək üçün AC enerjisindən istifadə edilə bilər.
5.One-düyməResetFmaz
Yeni bir düyməli sıfırlama funksiyası mürəkkəb əməliyyatları sadələşdirir
Parametrlər
| Model Məhsulu | TDY-Y-1 Elektrik-Hidravlik Əməliyyat Masası |
| Uzunluq və en | 1960 mm * 500 mm |
| Yüksəklik (Yuxarı və Aşağı) | 1090mm / 690mm |
| Başlıq lövhəsi (Yuxarı /Aşağı / Çevik) | 60°/ 85°/0° |
| Arxa Plitə (Yuxarı və Aşağı) | 85°/ 40° |
| Ayaq Plitəsi (Yuxarı /Aşağı / Xaricə) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Tərs Trendelenburg | 28°/ 28° |
| Yanal əyilmə (Sol və Sağ) | 18°/ 18° |
| Böyrək Körpüsünün Yüksəkliyi | 100 mm |
| Üfüqi sürüşmə | 340 mm |
| Sıfır mövqe | Tək düymə, standart |
| Bükülmə/Refleks | Kombinasiya Əməliyyatı |
| Rentgen lövhəsi | Könüllü |
| İdarəetmə Paneli | isteğe bağlı |
| Təcili dayandırma düyməsi | Könüllü |
| Elektro-motor sistemi | Tayvandan olan Chaoger |
| Gərginlik | 220V/110V |
| Tezlik | 50Hz / 60Hz |
| Güc Uyğunluğu | 1.0 KVt |
| Batareya | Bəli |
| Döşək | Yaddaş Döşəy |
| Əsas Material | 304 Paslanmayan Polad |
| Maksimum Yük Tutumu | 250 KQ/ 300 KQ |
| Zəmanət | 1 il |
Sstandart aksesuarlar
| Xeyr. | Ad | Miqdarlar |
| 1 | Anesteziya Ekranı | 1 ədəd |
| 2 | Bədən Dəstəyi | 1 cüt |
| 3 | Qol Dəstəyi | 1 cüt |
| 4 | Çiyin Dəstəyi | 1 cüt |
| 5 | Ayaq Dəstəyi | 1 cüt |
| 6 | Ayaq lövhəsi | 1 cüt |
| 7 | Böyrək Körpüsü Dəstəyi | 1 ədəd |
| 8 | Döşək | 1 Dəst |
| 9 | Sabitləyici Qısqac | 8 ədəd |
| 10 | Uzaqdan İdarəetmə | 1 ədəd |
| 11 | Elektrik Xətti | 1 ədəd |
| 12 | Hidravlik Yağ | 1 ədəd yağ qutusu |