TDG-1 Elektrikli əməliyyat masasının beş əsas hərəkət qrupu var: elektriklə tənzimlənən çarpayı səthinin yüksəlməsi, irəli və geri əyilmə, sola və sağa əyilmə, arxa lövhənin yüksəlməsi və əyləc.
Bu elektrik idarəetmə sisteminin gözəl görünüşü, gövdəsi, bazası, qaldırıcı sütunu və yan relsləri yüksək keyfiyyətli paslanmayan poladdan hazırlanıb, yüksək işlənmə, korroziyaya davamlılıq və yüksək mexaniki möhkəmliyə malikdir.
Elektrikli əməliyyat masasının müxtəlif mövqelərini bir düyməli idarəetmə ilə ağıllı şəkildə tənzimləyir. Səssiz, dəqiq və aşağı texniki xidmət xərcləri olan LINAK elektrik aktuatorundan istifadə edir. Böyük təkər dizaynı, səssiz və seysmik dekompressiyaya qarşı.
Bu elektrik əməliyyat masası qarın boşluğu cərrahiyyəsi, mamalıq, ginekologiya, KBB, urologiya, anoreksik və ortopediya və s. kimi müxtəlif cərrahiyyə əməliyyatları üçün uyğundur.
1.AbucaqlıAdüzəlişlərwithGas Springs
TDG-1 elektrik əməliyyat masasının həm arxa lövhəsi, həm də ayaq lövhəsi birləşmələri qaz yaylı silindr dayaq konstruksiyaları ilə təchiz olunmuşdur ki, bu da müxtəlif tənzimləmələri yumşaq, səssiz və vibrasiyasız edir, eyni zamanda oynaq konstruksiyasını effektiv şəkildə qoruyur və xəstənin yıxılmasının qarşısını alır.
2.LINAK Elektrik Xətti Aktuatoru
Elektrikli itələyici çubuğun istifadəsi tibb işçilərinin əməliyyat masasının vəziyyətini əl ilə idarə etməsinə ehtiyacı aradan qaldırır. Yalnız uzaqdan idarəetməni tutmaq kifayətdir, bu da asan və əmək qənaətinə səbəb olur. Hidravlik əməliyyat masasının satış sonrası texniki xidməti ilə müqayisədə elektrikli əməliyyat masası satış sonrası texniki xidmət xərclərini də xeyli azaldır. Tənzimləmə prosesi zamanı elektrikli itələyici çubuğu daha dəqiq yerləşdirilə bilər və tənzimləmə prosesi olduqca səssizdir.
3. Y Tipli Baza
Yataq bazası Y formalı dizayndan istifadə edir ki, bu da yalnız erqonomik dizayna uyğun deyil, elektrik əməliyyat masasının sabitliyini artırır, həm də tibb işçiləri üçün daha çox boş ayaq yeri təmin edir və tibb işçilərinin xəstəyə daha yaxından yaxınlaşmasına imkan verir.
4. Çoxfunksiyalı Aksesuarlar
Ümumi anesteziya altında olan xəstələrin əməliyyat zamanı yıxılmamasını təmin etmək üçün çiyin qayışları, bilək qayışları, ayaq qayışları və bədən qayışları ilə təchiz olunmuşdur. Ayaq lövhələri, qol dayaqları, bədən dayaqları və ayaq dayaqları əməliyyatın rahatlığını və əməliyyat zamanı bədən mayelərinin normal dövranını təmin etmək üçün yaddaş köpüyü yastıqları ilə təchiz olunmuşdur.
5. Larger caster dizaynı
Mexaniki elektrik əməliyyat masasının əsası böyük təkərlərlə (diametri) hazırlanmışdır≥100 mm), hərəkət etmək üçün elastikdir. Əyləc zamanı təkərlər qalxır, yataq bazası möhkəm təmasda olurtorpaq və sabitlik yaxşıdır.
6. Daxili Batareya
Elektrik kəsilməsi halında, daxili batareya 50 əməliyyatı dəstəkləyə bilər.
Pparametrlər
| ModelMəhsul | TDG-1 Elektrik Əməliyyat Masası |
| Uzunluq və en | 2050mm*500mm |
| Yüksəklik (Yuxarı və Aşağı) | 890mm/690mm |
| Başlıq lövhəsi (Yuxarı və Aşağı) | 60°/ 60° |
| Arxa Plitə (Yuxarı və Aşağı) | 90°/ 17° |
| Ayaq Plitəsi (Yuxarı /Aşağı / Xaricə) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Tərs Trendelenburg | 25°/ 11° |
| Yanal əyilmə (Sol və Sağ) | 20°/ 20° |
| Böyrək Körpüsünün Yüksəkliyi | ≥110 mm |
| Bükülmə/Refleks | Kombinasiya Əməliyyatı |
| İdarəetmə Paneli | Könüllü |
| Elektro-motor sistemi | Linak |
| Gərginlik | 220V/110V |
| Tezlik | 50Hz / 60Hz |
| Güc Uyğunluğu | 1.0 KVt |
| Batareya | Bəli |
| Döşək | Yaddaş Döşəy |
| Əsas Material | 304 Paslanmayan Polad |
| Maksimum Yük Tutumu | 200 KG |
| Zəmanət | 1 il |
Sstandart aksesuarlar
| Xeyr. | Ad | Miqdarlar |
| 1 | Anesteziya Ekranı | 1 ədəd |
| 2 | Bədən Dəstəyi | 1 cüt |
| 3 | Qol Dəstəyi | 1 cüt |
| 4 | Ayaq Dəstəyi | 1 cüt |
| 5 | Böyrək Körpüsü Dəstəyi | 1 ədəd |
| 6 | Döşək | 1 Dəst |
| 7 | Əl Pultu | 1 ədəd |
| 8 | Elektrik Xətti | 1 ədəd |